Alec Baldwin’in ateşlediği silahta gerçek mermi olduğu açıklandı

Amerikalı aktör Alec Baldwin, yeni filmi Rust’ın çekimleri sırasında ‘kurusıkı silahla’ görüntü yönetmenini öldürdü, filmin yönetmenini de yaraladı. Dün polise verdiği ifade sonrasında Baldwin serbest bırakıldı. Yardımcı yönetmen ise ifadesinde Baldwin’e verdiği silahta “gerçek mermi” olduğunu bilmediğini söyledi.

63 yaşındaki ünlü oyuncu Alec Baldwin,  yeni filmi Rust’ın setinde kazayla katil oldu. 
Dün polis tarafından yapılan ilk açıklamalara göre Baldwin, bir sahnenin çekimi sırasında kurusıkı tabancayı ateşledi. Ancak silahtan çıkan mermiler hem görüntü yönetmenine hem filmin yönetmenine isabet etti.  
ALEC BALDWİN’DEN İLK AÇIKLAMA (HABERE GİT)Yaralanan iki kişi hastaneye kaldırılırken, görüntü yönetmeni Halyna Hutchins (42) hayatını kaybetti. Filmin senaristi ve yönetmeni Joel Souza (48) ise yaralandı.Polis sorgusu sonrasında serbest bırakılan Alec Baldwin’e herhangi bir suçlama yöneltilmedi.Mahkeme kayıtlarına yansıyan ifadelere göre, filmin yardımcı yönetmeni sahnede kullanılmak üzere hazırlanan üç silahtan birini Baldwin’e verdi.Silahın güvenli olduğunu söyledi. Alec Baldwin’in ateşlediği silahtan çıkan ‘gerçek mermi’ görüntü yönetmeni Halyna Hutchins’ın göğsüne isabet etti.
Hutchins’in arkasında bulunan yönetmen Joel Souza omzundan yaralandı.Yardımcı yönetmen ifadesinde Baldwin’e verdiği silahta ‘gerçek mermi’ olduğunu bilmediğini söyledi.Polis söz konusu silahı ve Baldwin’in kanlı kostümünü delil olarak aldı.
Çekimler sırasında kullanılan diğer silah ve mühimmatlara da el koydu.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir