Bensu Soral’dan aşı tepkisine yanıt

Bensu Soral'dan aşı tepkisine yanıt

Corona virüs aşısı olduğunu duyuran oyuncu Bensu Soral gelen tepkilerin ardından bir açıklama yaptı, Soral, “Crohn hastasıyım. Maalesef kullandığım ilaç bağışıklığımı düşürüyor. Bu ilacı kullananlar, aşı sıralamasında çok üst sıralarda olmasa da önceliği var. Ben de bu sayede aşı oldum” dedi.

Oyuncu Bensu Soral, corona virüs aşısı olduğunu duyurdu. Soral, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, “Sıra bende! En yakın zamanda aşısız kimse kalmasın. Özlem Türeci Uğur Şahin… Sağlık çalışanlarımızın elleri dert görmesin, iyi ki varsınız!” ifadelerini kullandı.CROHN HASTALIĞI NEDİR? (TIKLA OKU)
Aşı sırası ve önceliği hakkındaki eleştirilerin ardından Soral bir açıklama yayınladı.
Soral şu ifadeleri kullandı: “Merhabalar… Öncelikle aşı sırası ve önceliği gibi konularda büyük bir hassasiyet olmasına çok sevindiğimi ve bu hassasiyeti paylaştığımı belirtmek isterim. Ben Crohn hastasıyım. Crohn; kronik bir rahatsızlık olmakla beraber her hafta kendime iğne yapmamı gerektiren bir hastalık.”
“Maalesef kullandığım ilaç bağışıklığı çok düşürüyor. Bu ilacı kullananlar aşı sıralamasında çok üst sıralarda olmasa da bir önceliği var. Ben de bu sayede aşı olabildim.”
“Asla herhangi bir ayrıcalık söz konusu değildir ve bütün insanlık olarak yaşadığımız bu felakette ayrıcalık talep edecek biri değilim. Hepimize geçmiş olsun.”
CROHN HASTALIĞI NEDİR? (TIKLA OKU)

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.