Beyaz Saray çalışanlarını ısıran Major Biden özel eğitim alacak

Beyaz Saray çalışanlarını ısıran Major Biden özel eğitim alacak

Joe Biden ve Jill Biden çiftinin iki Alman çoban köpeğinden biri olan Major’ın yeni evine bir türlü alışmamasıyla ilgili çözüm aranıyor. Sürekli Beyaz Saray çalışanlarını ısıran Major’a özel eğitim verilecek.

ABD Başkanı Joe Biden ve First Lady Jill Biden’ın Beyaz Saray çalışanlarını ısıran Major adlı köpeği özel eğitim alacak.
Jill Biden’ın basın sözcüsü Michael LaRosa, CNN International’a yaptığı açıklamada “Bidenların küçük köpeği Major, Beyaz Saray’daki hayata uyum sağlamasını sağlayacak bazı ek eğitimlere tabi tutulacak” dedi ve ekledi:
Özel eğitim Washington DC’deki bir merkezde gerçekleştirilecek. Eğitimin birkaç hafta sürmesi bekleniyor.
OLAYIN GEÇMİŞİ
Üç yaşındaki Major 8 Mart’ta bir Gizli Servis ajanını ısırmıştı. Bunun ardından hem Major hem de ailenin diğer köpeği Champ, çiftin Delaware eyaletindeki evine gönderilmişti. Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki o dönem yaptığı açıklamada, köpeklerin Jill Biden’ın programı sebebiyle gönderildiğini bildirmişti.
Major Delaware’deki evde Beyaz Saray’daki hayata alışması için eğitim görse de döndükten sonra Beyaz Saray’daki bir çalışanı daha ısırmıştı.Bununla birlikte Biden, Major’un karıştığı ilk ısırma vakasından sonra yaptığı röportajda ona tatlı bir köpek demiş ve şu ifadeleri kullanmıştı:Oradaki (Beyaz Saray) kişilerin yüzde 85’i onu seviyor. Tek yaptığı onları yalamak ve kuyruğunu sallamak. Ama bazı kişilerin köpeklerden korktuğunun farkındayım ve bu gayet anlaşılabilir.
ABD Başkanı, köpeğin aşırı korumacı davrandığını ve tanımadığı kişileri görünce ürktüğünü sözlerine eklemişti. Biden ailesi Major’u Kasım 2018’de sahiplenmişti. Ayrıca Major, Beyaz Saray’da yaşayan kurtarılmış ilk köpek. On yıldan fazla bir süredir Bidenlarla yaşayan Champ ise eğitime katılmayacak ve Beyaz Saray’da kalmaya devam edecek.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir