Carrie-Anne Moss yaş ayrımcılığına isyan etti: 40 yaşına girer girmez büyükanne rolü geldi

Carrie-Anne Moss yaş ayrımcılığına isyan etti: 40 yaşına girer girmez büyükanne rolü geldi

Ünlü oyuncu Carrie-Anne Moss, Hollywood’da karşılaştığı ‘yaş ayrımcılığı’ sorununa isyanını dile getirirken, “40’ıncı yaşıma girince bana gelen senaryoyu okudum ve bana büyükanne rolü verilmişti” diye konuştu.

The Matrix filminin yıldızı Carrie-Anne Moss, bir kadın oyuncu olarak karşılaştığı ‘yaş ayrımcılığı’ hakkında konuştu.

53 yaşındaki oyuncu, 40’ıncı yaş gününden bir gün sonra kendisine büyükanne rolü teklif edildiğini söyledi.

The Hollywood Reporter’a konuşan Moss, “40’a gelince her şeyin değiştiğini duymuştum. Ama buna inanmadım çünlü bu düşünce sisteminin içine gireceğime inanmadım. Ama 40’ıncı yaşıma girince bana gelen senaryoyu okudum ve menajerimle konuştuğumda benim zannettiğim rolün değil, büyükanne rolünün bana verildiğini söyledi” diye konuştu.

Ünlü oyuncu, “Belki biraz abartıyorum ama aniden oldu. Genç kızlıktan anneliğe, sonra da anneliğin de ötesine geçtim” ifadesini kullandı.
Film endüstrisi için kendi değiştirmek zorunda olmak istemediğini söyleyen Moss, kariyerindeki değişen bakışı “acımasız” olarak gördüğünü belirtti.

Fransız ve Avrupalı kadın oyuncuları ciltlerinin görünümü konusunda daha özgüvenli bulduğunu söyleyen Amerikalı oyuncu, “Ben de böyle olmaya uğraşıyorum. Bu işin içinde olmak kolay değil. Çok fazla dış baskı var” diye konuştu.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir