Efsanevi şarkıcı Prince’in ölümünün 5. yıl dönümü

Efsanevi şarkıcı Prince'in ölümünün 5. yıl dönümü

ABD’li pop şarkıcısı ve söz yazarı Prince, ölümünün 5. yılında anılıyor. Hayranları, müzeye dönüştürülen Prince’in evi ve stüdyosu Paisley Park’a giderek sanatçıyı andı.

Hayranları, 2016 yılında 57 yaşındayken hayatını kaybeden ABD’li pop şarkıcısı ve söz yazarı Prince’i unutmadı. Dünyaca ünlü şarkıcının dev bir kompleks şeklinde olan evi ve stüdyosu Paisley Park’a giderek onu andı.
Purple Rain şarkısıyla tanınan yedi Grammy ödüllü Prince’i anmak isteyen hayranları, mor maskeler, fularlar ve kıyafetlerle Paisley Park’a giderek sanatçı için çiçek ve notlar bıraktı.
Beş yıl önce Minneapolis’in banliyösü Chanhassen’deki evinde ölü bulunan Prince’in toksikoloji raporuna göre, ünlü şarkıcının bedeninde aşırı doz fentanil maddesine rastlandı.
21 Nisan 2016’da yalnız yaşadığı evinde hayatını kaybeden Prince’in ölümünden altı hafta sonra, yanlışlıkla yüksek dozda fentanil, eroinden 50 kat daha güçlü olan sentetik ilaç almış olduğu açıklanmıştı. Toksikoloji raporu da ünlü şarkıcının aşırı doz fentanil maddesi kullanımından öldüğünü doğruladı.
Döneminin en yaratıcı müzisyenlerinden biri olarak kabul edilen, şarkıcı, söz yazarı ve aranjör Prince, ‘Purple Rain’, ‘Little Red Corvette’, ‘Diamonds And Pearls’ ve ‘When Doves Cry’ gibi hit şarkılara imza atmıştı.
“MOR SALTANAT BİTTİ”
Prince ölümü dünya basınında da geniş yer bulmuş ABD, İngiltere ve Avrupa’daki gazeteler haberi manşetten vermişti. The Sun gazetesi Prince’in 13 milyon satan unutulmaz Purple Rain (Mor Yağmur) albümüne gönderme yaparak “Mor Saltanat Bitti” manşetiyle çıktı.
DÜNYA YILDIZLARI AĞLADI
Prince’in ölümü şov dünyasını da yasa boğmuş, ünlü isimler şu mesajları paylaşmıştı:
Madonna: Prince dünyayı değiştiren bir vizyonerdi.Aretha Franklin: Çok büyük bir acı. Gerçek olamaz. İnanmakta zorlanıyorum.
Katy Perry: Dünya büyük bir sihrini kaybetti.
Spike Lee: Kardeşimi özlüyorum, Prince’in muhteşem bir espri anlayışı vardı.
Boy George: Hayatımın en kötü günü. Huzur içinde uyu Prince, ağlıyorum.
İşte Prince’in 5. ölüm yıl dönümü anmasından yansıyanlar…

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir