Ghislaine Maxwell’e hapishanede dayak iddiası

Ghislaine Maxwell’e hapishanede dayak iddiası

Cinsel taciz ve çocuk istismarı suçlusu milyarder Jeffrey Epstein’le suç ortaklığı gerekçesiyle hapiste yargılanan Ghislaine Maxwell yine cezaevinde kötü muamele gördüğü iddialarıyla gündemde.

Cinsel taciz ve çocuk istismarı suçlarıyla tutuklandıktan sonra cezaevinde ölü bulunan Amerikalı pedofil milyarder Jeffrey Epstein’e fuhuş ağında yardımla suçlanan eski sevgilisi Ghislaine Maxwell’in avukatları, müvekkillerinin yüzünde morluklar olan bir fotoğrafını paylaştı.
Avukatlar, Maxwell’in ‘Epstein etkisiyle’ diğer mahkumlara göre kötü bir muamele gördüğünü söyledi.
The Guardian’da yer alan habere göre, reşit olmayan kız çocuklarını bulup çocuk istismarcısı Jeffrey Epstein’le buluşturmakla suçlanan 59 yaşındaki Ghislaine Maxwell, geçen yılyakalandığından bu yana tutuklu yargılanıyor.Hakkındaki suçlamaları reddeden Maxwell’in hapishaneye girdiği günden bu yana hiçbir fotoğrafı servis edilmemişti.
Maxwell’in avukatı Bobbi Sternheim, New York’ta bir yargıca gönderdiği mektupta, müvekkilinin gözünde morluk olduğu bir fotoğraf ekledi. Avukat Sternheim, gardiyanların gece boyunca 15 dakikada bir nefes aldığını kontrol etmek için ışığı yakmasına karşılık Maxwell, gözünü bir havluyla kapatmak isterken yaralandığını söyledi.
Avukatları, Maxwell’in diğer mahkûmlara göre ‘en kötü koşullarda’ kaldığını, Epstein’le olan bağlantısı nedeniyle ona kötü davranıldığını savunuyor. Geçen yıl hapishanede intihar eden Epstein’den sonra Maxwell’e de intihar şüphesiyle yaklaşıldığı belirtiliyor. Sternheim, “Maxwell ağrıyan gözünün durumunu fark edene kadar hiçbir gardiyan onu yaraladığını açıklamadı” dedi.
Avukatları geçtiğimiz aylarda Ghislaine Maxwell’in gardiyanlar tarafından tacize uğradığını ve hapishanede saçlarının döküldüğünü öne sürmüştü.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.