Halle Berry gençlik sırlarını açıkladı: Egzersiz, banyo ve meditasyon

Halle Berry gençlik sırlarını açıkladı: Egzersiz, banyo ve meditasyon

Dünyaca ünlü ABD’li oyuncu Halle Berry, gençlik sırlarını egzersiz, banyo ve meditasyon başlığı altında anlattı.

Yılların eskitemediği 54 yaşındaki Hollywood yıldızı Halle Berry sosyal medyadan paylaştığı spor ve bakım fotoğraflarıyla sürekli gündemde kalmayı başarıyor. Bustle adlı derginin Yaşam Tarzı ve Güzellik Editörü Rachel Lapidos, Berry’le Zoom üzerinden görüştü ve sırlarını sordu. “Yıllar içinde kişisel bakımın ve stresi azaltmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendim” diyen Berry, üç noktaya dikkat çekti:
Banyo”Farklı yağlar ve tuzlarla uzun süre banyo yapmayı seviyorum. Yanıma her zaman bir kadeh şarap alıyorum. Fazla antrenman yaptıysam ve vücudum çok ağrıyorsa, örneğin magnezyum gibi denizden gelen mineralleri içeren organik deniz tuzu kullanıyorum.Sadece rahatlamak için duş alıyorsam, lavantaya ya da okaliptüs yağına başvuruyorum veya farklı çiçek yaprakları içeren banyo topları kullanıyorum.
EgzersizBerry, antrenman yaparken çekilen görüntülerini 2018’den beri sosyal medya platformu Instagram’dan paylaşıyor. Aksiyon filmlerinde sıkça rol alan ünlü aktris “Dövüş sanatlarına çok ilgiliyim. Jiujitsu, tekvando, judo, kick boks ve boks yapıyorum. Bunun ardından merdivenden çıkıp inmek gibi ya da spor aletlerinin kullanıldığı geleneksel ağırlık çalışmaları ve kardiyo egzersizleri yapıyorum. Hayatım boyunca spor yaptım. Ama şimdi kendimi nasıl koruyacağımı öğreniyorum. Hazırlıklı olmak ve güvende hissederek dolaşmak çok güzel bir duygu” dedi.
Düzenli meditasyonBerry, bilinçli farkındalığın sağlığını korumada rol oynadığını söyledi. “Yıllar boyunca meditasyon, stresten kurtulma yolunda benim için önem arz etti” diyen yıldız isim, haftada bir veya iki kez buna zaman ayırmaya çalıştığını söyledi.
Berry ayrıca zihni sakinleştirmenin zor olduğunu belirtip meditasyona yeni başlayanlar için bazı tavsiyeler verdi: Adım adım ilerleyin. Her seferinde 5 dakika deneyin. İlk 5 dakikada ustalaşana kadar sonraki 5 dakikaya geçmeyin. Zihni hiçbir şey hakkında düşünmemeye yönlendirmek muhtemelen yapmayı öğrenebileceğimiz en zor şeylerden biri. Hala bununla uğraşıyorum.
Halle Berry’nin spor fotoğraflarından bazıları…

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir