John F. Kennedy’nin yasak aşkına yazdığı mektup açık artırmada

John F. Kennedy’nin yasak aşkına yazdığı mektup açık artırmada

Eski ABD Başkanı John F. Kennedy’nin Jacqueline Kennedy ile evli olduğu dönemde yasak aşk yaşadığı İsveçli aristokrat sevgilisi Gunilla von Post’a yazdığı mektup açık artırmaya çıkarıldı.

Eski ABD Başkanı John F. Kennedy’nin İsveçli aristokrat sevgilisi Gunilla von Post’a yazdığı mektup açık artırmaya çıkarıldı. Online açık artırma, 12 Mayıs’ta sona erecek. Mektup ABD’nin Boston kenti merkezli RR adlı müzayede evinde açık artırmada.
“SENİ ÖZLEDİM”
Eski başkan, iki çocuğunun annesi, eski First Lady Jacqueline Kennedy ile evli olduğu dönemde yazdığı mektupta, “Geçen yaz seninle harika zaman geçirdim. Hayatımın parıltılı bir anısı. Sen mükemmelsin ve seni özledim” ifadeleri yer alıyor.
“EVLENMEZSEN GÖRÜŞELİM”
ABD Senatosu antetli kağıda yazılan mektupta, “Eğer evlenmezsen seni görmek isterim” ifadesi dikkat çekti.
NİŞANLIYKEN YASAK AŞKIYLA TATİL YAPTI
El yazısıyla yazılan mektubun, John F. Kennedy ile Gunilla von Post’un 1953 yazında Fransız Rivierası’ndaki buluşmalarının ardından gönderildiği anlaşıldı. O dönemde Massachusetts Senatörü olan Kennedy, ölene dek evli kaldığı Jacqueline Bouvier ile nişanlıydı.
YILLARCA SÜRDÜ
İkilinin ilişki yaşaması, her ikisinin de itibarı için tehlike yaratmasına rağmen, Gunilla von Post, 1997 yılında çıkardığı ‘Love, Jack’ adlı anı kitabında bu ilişkiyi yıllarca sürdürdüklerini yazdı.
Mektubun bir yerinde Kennedy’nin “Seni görmek için can atıyorum” ifadesi dikkat çekti.
İSVEÇLİ SEVGİLİ NİŞANLANINCA İRTİBATI KESTİ
Kennedy ve Post, birbirlerini son kez 1958 yılında bir galada gördü. 1956 yılında Kennedy, Post’a görüşmeyi teklif ettiği halde, Post’un nişanlandığı için irtibatı kesmesi üzerine, ikili birbirlerine mektup yazmayı bıraktı.
Kennedy, 1963 yılında suikast sonucu hayatını kaybederken, Post da 2011’de öldü.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir