Kemal Gülman ile Feryal Gülman’ın boşanma davasında tablo krizi

Kemal Gülman ile Feryal Gülman'ın boşanma davasında tablo krizi

Boşanma davaları devam eden Feryal ve Kemal Gülman çifti arasında bu kez tablo krizi çıktı. Kemal Gülman’ın avukatı, milyon dolarlık eserlerin satışının önüne geçmek adına koleksiyonerlere uyarıda bulundu.

Boşanma davaları 2013 yılından beri devam eden Feryal Gülman ile Kemal Gülman çifti arasında bu kez tablo krizi çıktı.

Hürriyet’ten Sayit Durmaz’ın haberine göre; Kemal Gülman yalıda değeri milyon dolarları bulan tablolar için harekete geçti. Gülman, aralarında Osman Hamdi’nin “Çiçek Yerleştiren Kız”, Mahmut Cuda’nın “Natürmont” tablosunun yer aldığı yalıdaki eserlerle ilgili hukuki süreci başlattı. İş insanı, avukatı İsmet Koçak aracılığıyla tabloların iadesi için başvuruda bulundu. Yurtiçi ve yurtdışında bulunan 20’ye yakın müzayede evine ve koleksiyonerlere yazılı bilgi geçen Gülman, kendi bilgisi dışında yapılacak eser satışlarının da önüne geçti.

Kemal Gülman’ın avukatının müzayede evleri ve sanat koleksiyonerlerine gönderdiği açıklama metninde ise şu ifadelere yer verildi: “Kemal Gülman, 2013 yılından beri Bebek’te bulunan evine bir daha gidememiş ve kendisine ait çok değerli tablo ile antikalar da evde kalmıştır. Tabloların iadesi için yasal yollara başvurulmuş olup yargılama süreci devam etmektedir. Tabloların, herhangi bir ortamda satılmak istenmesi, sizin de alıcı olma ihtimalinize istinaden, açmış olduğumuz ve açacağımız davaların sonuçlarından olumsuz yönde etkilenmemeniz ve mağdur olmamanız için bu bilgilendirmeyi yapma ihtiyacı duyduk.”TABLOLARIN LİSTESİ

Osman Hamdi “Çiçek Yerleştiren Kız”
Mahmut Cuda “Natürmort”
E. Ferroni imzalı yağlı boya tablo (2 adet)
U. Ferrawwlli imzalı yağlı boya tablo
İspanya Çiçekli evler yağlı boya tablo
De Manc tablo
Kartile “Çeşme Başı”
Monaldi “Natürmort”
C. Dereli sulu boya tablo
C. H. imzalı tablo
Civanyan tablo
Lulant tablo
Domarie Venedik, 2 tablo
Engin İnan imzalı 5 tablo
Ferruh Başağa imzalı 2 tablo
Andülüj imzalı yağlı boya tablo

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir