Kraliçe II. Elizabeth eşi Prens Philip’in ölümünün ardından doğum günü planını değiştirdi

Kraliçe II. Elizabeth eşi Prens Philip'in ölümünün ardından doğum günü planını değiştirdi

Her yıl büyük bir kutlamayla yeni yaşına gören Kraliçe II. Elizabeth, geçen cumartesi günü son yolculuğuna uğurladığı 73 yıllık eşi Prens Philip’in ardından ilk doğum gününü her zamankinden farklı kutlayacak.

Bu yılki doğum günü, 73 yıllık eşi Prens Philip’in ölümünün hemen ardından gelen Kraliçe II. Elizabeth, kutlamalarda değişikliğe gidiyor.
İngiliz basınına göre, yarın 95’inci yaşına girecek olan Kraliçe’nin doğum günü, her zamankinden çok daha sessiz geçecek.
9 Nisan’da 99 yaşındayken hayatını kaybeden Prens Philip, 17 Nisan Cumartesi günü, St. George’s Şapeli’nde son yolculuğuna uğurlanmıştı.
Eşinin ölümünden sonra ilk doğum gününü kutlayacak olan Kraliçe, eşinin yasını tutmaya devam ederken bazı geleneklere katılmayacak.
Kraliçe ve diğer kraliyet ailesi üyeleri genellikle yeni fotoğraflarını halkla paylaşarak doğum günlerini kutlarlar. Ancak bu yıl bir portre yayınlanmayacak.
Her yıl halka açık yapılan büyük kutlamalar da bu yıl corona virüs salgını nedeniyle yerini sönük bir kutlamaya bırakacak.
Kraliçe’nin doğum gününün kutlandığı bir başka etkinlik olan haziran ayındaki İngiliz Milletler Topluluğu askeri etkinliği Trooping the Colour’da kraliyet üyeleri sarayın balkonundan etkinlikleri izler, halkı selamlardı. Bu yıl salgın nedeniyle ikinci kez iptal edildi.
Bu yıl Windsor Şatosu’ndaki alanda daha küçük bir kutlama planı mevcutken, Kraliçe’nin ailesinden herhangi birinin ona katılıp katılamayacağı henüz belli değil.
Öte yandan eşi Meghan Markle ve oğlu Archie ile birlikte ABD’ye taşınan, ancak Prens Philip’in cenazesi için İngiltere’ye dönen Prens Harry’nin, tekrar ailesinin yanına ABD’ye dönüş tarihini, büyükannesi Kraliçe Elizabeth’in doğum günü nedeniyle ertelediği konuşuluyor.
İşte Kraliçe Elizabeth ve diğer aile üyelerinin Prens Philip’e son vedasından yansıyanlar…

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir