Kristen Stewart: Toplasan beş tane iyi filmim var

Prenses Diana’yı canlandırdığı Spencer filmiyle seyirci karşısına çıkmaya hazırlanan Kristen Stewart, sinema kariyeri hakkında özeleştiri yaparak, “45 ya da 50 filmim içinde muhtemelen gerçekten iyi olan beş filmim vardır” dedi.

Yeni filmi Spencer’da Prenses Diana’yı canlandıran Kristen Stewart, kendi sinema kariyeri hakkında özeleştiri yaptı.
31 yaşındaki Amerikalı yıldız, The Sunday Times’a verdiği röportajda, “45 ya da 50 filmim içinde muhtelemen gerçekten iyi olan beş filmim vardır. Bunlar baştan sonra iyi işler” diye konuştu.Stewart, en iyi filmlerini Personal Shopper ve Clouds of Sils Maria olarak adlandırdı. Her iki film de Fransız yönetmen ve senarist Olivier Assayas imzalı.
Stewart, 2015’te Clouds of Sils Maria filmindeki performansıyla beğeni topladı ve En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında César Ödülü’nü kazanan ilk Amerikalı kadın oyuncu oldu.“Olivier Assayas’ın filmlerini seviyorum. Film listeme bakıyorum, çok az ve çok nadir yapmışım” diyen Stewart, “Filmlerimden pişmanlık duyduğumu söylemeye çalışmıyorum. Birkaç filmimden dolayı pişmanım, sonuçlarından dolayı değil ama eğlenceli olmadıkları için pişmanım. En kötüsü, bir şeyin ortasındayken, muhtemelen onun kötü bir film olacağını bilmek ama bitene dek desteklemek” diye konuştu.
Kötü olarak nitelendirdiği filmlerinin adlarını söylemeyen Stewart, “Bir filmin ortasındayken bırakamazsınız” diye ekledi.ÇOCUK OYUNCU OLARAK BAŞLADI
Stewart, kendisine Genç Sanatçı Ödülü adaylığı kazandıran David Fincher’ın gerilim filmi Panik Odası’ndaki (2002) Jodie Foster’ın karakterinin kızı rolüyle ilk kez 12 yaşındayken dikkatleri üzerine çekti. Ardından Konuş Benimle (2004), Catch That Kid (2004), Zathura: Bir Uzay Macerası (2005) ve Into the Wild (2007) filmlerinde rol aldı.Dünya çapında yaklaşık 3,3 milyar dolar hasılat elde eden Alacakaranlık Efsanesi film serisindeki (2008–2012) Bella Swan rolüyle uluslararası alanda tanındı. Stewart, rol sayesinde 2010 yılında BAFTA Yükselen Yıldız Ödülü’ne layık görüldü.Stewart, 12 Kasım’da vizyona girecek olan Spencer adlı filmle seyirci karşısında büyük bir sınav vermeye hazırlanıyor.1981 yılında Prens Charles ile evlenen Diana Frances Spencer’ın hayat hikayesini konu edinen filmde Diana’yı canlandıran Stewart, şimdiden eleştirmenlerden geçer not aldı.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir