MedYapım’dan Burak Sergen açıklaması: Corona nedeniyle yoğun bakımda

MedYapım’dan Burak Sergen açıklaması: Corona nedeniyle yoğun bakımda

Corona virüs testleri negatif çıkan Burak Sergen, akciğer enfeksiyonu ve solunum sıkıntısından dolayı kaldırıldığı hastanede yoğun bakıma alınmıştı. Sergen’in rol aldığı dizinin yapım şirketi MedYapım ise oyuncunun corona virüs nedeniyle yoğun bakımda tedavisinin sürdüğünü açıkladı.

Oyuncu Burak Sergen, geçen pazartesi günü evinde fenalaşarak hastaneye kaldırılmıştı. Solunum güçlüğü çeken ve akciğerlerinde enfeksiyon olan 60 yaşındaki oyuncu, yoğun bakıma alınmıştı.

Sergen’in Instagram hesabından yapılan paylaşımda iki corona virüs testi sonucunun da negatif çıktığı söylenmişti. Usta oyuncunun nişanlısı Nihan Ünsal ise dün yaptığı paylaşımda “Kendisinin durumunda bir değişiklik yok, stabil. Yeniden yapılan corona testleri negatif çıktı. Tedavisi yoğun bakımda devam ediyor” ifadelerini kullanmıştı.

MEDYAPIM: CORONA NEDENİYLE YOĞUN BAKIMDA

Burak Sergen’in sağlık durumuyla ilgili son bilgi, rol aldığı Sadakatsiz dizisinin yapım şirketi MedYapım’dan geldi. Sergen’in corona virüs nedeniyle tedavi gördüğü belirtilen açıklamada, “Kıymetli oyuncumuz Burak Sergen’in Covid sebebiyle 3 gündür hastanede yoğun bakım tedavisi devam etmektedir. Kendisine MedYapım ailesi olarak acil şifalar dileriz” ifadeleri kullanıldı.

BURAK SERGEN KİMDİR?

9 Şubat 1961 tarihinde Ankara’da doğan Burak Sergen, sanatçı Semih Sergen’in oğlu ve Toprak Sergen’in ağabeyidir. 1984 yılında Ankara Devlet Konservatuvarı’ndan mezun olduktan sonra staj görevini Bursa Devlet Tiyatrosu’nda yaptı. Staj sonrası Ankara Devlet Tiyatrosu’na tayin oldu. Halen Devlet Tiyatroları’ndaki görevine devam ediyor.

Konya Selçuk Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve Ankara Devlet Konservatuvarı’nda öğretim görevlisi olarak çalıştı. Televizyon ve sinema filmlerinde oynadı. Sergen Kara Sevda, Çukur ve Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz gibi dizilerde rol aldı. En son Sadakatsiz dizisiyle ekrana geliyordu.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.