‘Meghan Markle ilk kitabı için 700 bin dolar avans aldı’

'Meghan Markle ilk kitabı için 700 bin dolar avans aldı'

Meghan Markle’ın ilk çocuk kitabı The Bench (Bank) için avans olarak yaklaşık 700 bin dolar aldığı konuşuluyor.

Meghan Markle, ilk hamileliğinde eşi Prens Harry’ye Babalar Günü’nde yazdığı şiirden ilham alarak The Bench (Bank) adlı bir çocuk kitabı hazırladı. Düşes ilk günden İngiliz çocuk kitapları yazarı Corrinne Averiss’in eserini kopyalamakla suçlandı. The Boy on the Bench’in yazarı iki kitabın birbiriyle alakası olmadığını açıkladı. Ancak kitap ile ilgili iddialara bir yenisi daha eklendi.
Prens Harry ile ilgili Harry: Conversations with the Prince adlı kitabı kaleme alan kraliyet uzmanı Angela Levin, Meghan Markle’ın The Bench (Bank) adlı çocuk kitabı için avans olarak yaklaşık 700 bin dolar almış olabileceğini söyledi.
Her ne kadar Markle’ın yayıneviyle yaptığı anlaşma net olarak bilinmese de Levin, ileri sürülen rakamın 695 bin 400 dolar yani yaklaşık 700 bin dolar olduğunu belirtti. Angela Levin, bunun ücretin tamamı değil sadece avans olduğunu da ekledi.
Angela Levin “Fakat Markle’ın, bu paradan yardım kuruluşlarına bir miktar aktaracak mı yoksa kendisi ve ailesi için mi kullanacak bu bilinmiyor” diye konuştu.
Angela Levin, Prens Harry ile Meghan Markle’ın Los Angeles’ın Santa Barbara bölgesindeki yaşamlarının ucuz olmadığını da hatırlattı. Levin, çiftin 16 yatak odalı evlerinin giderlerinden, orada çalışanların ve güvenlik görevlilerinin masraflarından da söz etti.
Angela Levin’in değindiği bir başka konu da Meghan Markle’ın, kitabın kapağında kendi adını değil Prens Harry ile evlendikten sonra aldığı Sussex Düşesi unvanını kullanması oldu. Levin, “Kraliyet ailesinden ayrılmak istediler, onlardan nefret ediyorlardı, orada kendilerini tuzağa düşürülmüş gibi hissettiler” diyerek Markle’ın kitabın kapağında “Meghan, Duchess of Sussex (Sussex Düşesi Meghan) olarak yazılmasını “gülünç” olarak değerlendirdi.
Levin, Prens Harry ile Meghan Markle’ın özgürlük istediklerini ve artık özgür olduklarını hatırlatarak “İstediğiniz her şeye sahip olamazsınız. Reklam geliri elde etmek için kraliyet ailesindeki pozisyonunuzu kullanamazsınız” diye konuştu.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.