Mike Pence’den milyon dolarlık kitap anlaşması

Mike Pence'den milyon dolarlık kitap anlaşması

ABD esi Başkan Yardımcısı Mike Pence, yaptığı kitap anlaşmasıyla Trump döneminin en kazançlı kişisi oldu. İki kitaplık anlaşmadan 3 – 4 milyon dolar civarında para alacağı konuşulan Pence anılarını yazıya dökecek.

ABD’de Joe Biden karşısında başkanlık seçimlerini kaybeden Donald Trump yönetiminin önde gelen isimlerinden Mike Pence anılarını iki kitapta anlatacak. Bir önceki iktidar döneminde Trump’ın yardımcısı olan Mike Pence, anılarını anlatacağı kitaplar için birkaç milyon dolarlık anlaşma imzaladı. Mike Pence, otobiyografi kitabı için milyon dolarlık anlaşma imzalayarak eski başkan Donald Trump’ın çevresinde en kazançlı kitap anlaşması yapan kişi oldu.
Beyaz Saray eski Danışmanı Kellyanne Conway ile eski Dışişleri Bakanı Mike Pompeo da kendi anı kitapları üzerinde çalıştıklarını bildirmelerine rağmen Pence onlardan hızlı davrandı. Mike Pence (61), Trump’ın Ocak ayında başkanlıktan ayrılmasından bu yana bir önceki yönetimden kitap yazacağı duyurulan önde gelen ilk isim oldu.
Mike Pence’in yayıncı SimonSchuster ile yaptığı iki kitaplık anlaşmadan 3 veya 4 milyon dolar kazanacağı konuşuluyor.
Pence yaptığı açıklamada, “Kongredeki hizmetten Indiana valiliğine ve ABD’nin başkan yardımcılığına kadar, kamu hizmetindeki hayatımın hikâyesini Amerikan halkına anlatma fırsatına sahip olduğum için minnettarım” dedi.
Geçtiğimiz Kasım ayında kaybettiği seçimlerin hileli olduğunu savunan Trump, seçim sonuçlarının tersine çevrilmesi talebini reddettiği için yardımcısı Pence’i de hedef almıştı. Muhalifler de o dönem Trump’ın sadık suç ortağı olarak gördükleri Pence’i pek çok kez eleştirmişti. Eski başkan yardımcısının anı kitabında bu gerilimli süreci ve Trump ile yaşadığı zıtlıkları anlatıp anlatmayacağı merak ediliyor.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir