Monica Lewinsky skandalı anlatan dizinin galasında

Bill Clinton döneminde Beyaz Saray’da yaşanan skandalı anlatan Azil: Amerikan Suç Hikâyesi (Impeachment: American Crime Story) seyirciyle buluşmak için gün sayıyor. Dizinin galasına Monica Lewinsky damga vurdu.

1990’ların en büyük skandallarından olan dönemin ABD Başkanı Bill Clinton ve Beyaz Saray stajyeri Monica Lewinsky ilişkisi, Azil: Amerikan Suç Hikâyesi (Impeachment: American Crime Story) dizisine konu oldu. Dizinin galası Californiya’daki Pasifik Tasarım Merkezi’nde düzenlendiDiziye konu olmasının yanı sıra yapımcılar arasında da yer alan Monica Lewinsky galaya damga vurdu.Şimdi 48 yaşında olan Lewinsky, galada medyaya poz verdi.Dizinin yazar ve yönetici yapımcısı Sarah Burgess Hollywood Reporter’a yaptığı açıklamada “Gergin hissediyorum. Üç yıl boyunca bunu düşündüm, vefat edenlerin ailelerinin ve gerçek karakterlerin ne tepki vereceklerini merak ediyorurm. Bu yüzden gerginim” dedi.Monica Lewinsky, dizinin travmasını tetiklediğini ve bu yüzden tekrar terapi almak zorunda kaldığını açıklamıştı.Monica Lewinsky’e hayat veren Beanie Feldstein ise “Eğer 22 yaşımdayken dünyadaki en güçlü insan (Bill Clinton) ışıklarını bana doğru yaksaydı, sanırım Monica gibi davranırdım” demişti.DİZİNİN KONUSU
FX’in genişleyen American Crime Story evreninin en son üyesi American Crime Story: Impeachment, bir döneme damga vuran Monica Lewinsky skandalını mercek altına alıyor. Dizi ABD Başkanı Bill Clinton’ın Beyaz Saray’da çalışan Monica Lewinsky ile ilişki yaşadığının ortaya çıkmasının ardından yaşananları derinlemesine inceliyor.OYUNCU KADROSULisey’s Story dizisinde izleyici karşısına çıkan Clive Owen, dizide Bill Clinton’a hayat veriyor. Lady Bird ve Booksmart filmleriyle adından söz ettiren Beanie Feldstein ise Monica Lewinsky’i canlandırıyor. Lewinsky’nin aynı zamanda yapımcıları arasında bulunduğu dizide olayları ortaya çıkaran Linda Tripp’i ise Sarah Paulson canlandırıyor. Dizinin oyuncu kadrosunda bu isimlere Annaleigh Ashford, Margo Martindale, Edie Falco, Billy Eichner ve Cobie Smulders gibi isimler eşlik ediyor.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir