Obama’dan gençlere ve kızlarına: Tetikte olmalı ve çok çalışmalıyız

Obama'dan gençlere ve kızlarına: Tetikte olmalı ve çok çalışmalıyız

Eski ABD Başkanı Barack Obama kızlarına aşılamak istediği fikri açıkladı. Obama, “Sorun şu ki, düz bir çizgide ilerleme kaydetmiyoruz. Tetikte olmalıyız; çok çalışmalıyız, zorlamalı ve dirençli olmalıyız” ifadelerini kullandı.

Conan O’Brien’ın pazar günü yayımlanan Needs a Friend podcast’inde konuşan Barack Obama, kızları 22 yaşındaki Sasha ve 19 yaşındaki Malia’ya direnç ve umut duygusu aşılamayı umduğunu söyledi.
Independent Türkçe’nin aktardığına göre; Obama, O’Brien’a “Önümüzdeki her şey her zaman en kötüsüymüş gibi görünüyor, sanki daha önce hiç olmamış gibi” dedi.
Obama “Gençlere her zaman söylediğim şey, tarihi incelerseniz, her şey ne kadar berbat olursa olsun dünyanın insanlık tarihindeki herhangi bir zamandan ortalama olarak daha sağlıklı, daha eğitimli ve iyicil olduğu sonucuna varırsınız” ifadelerini kullanı.
Obama, gençlerin “Adaletsizlik, ırkçılık ve cehalete” rağmen dünyayı daha iyi hale getirebileceklerini bilmelerini istediğini vurguladı.
Obama “Sorun şu ki, düz bir çizgide ilerleme kaydetmiyoruz. Tetikte olmalıyız; çok çalışmalıyız, zorlamalı ve dirençli olmalıyız. Sanırım bu, kızlarıma aşılamış olmayı ve Michelle’in kızlarımıza aşılamış olmasını umduğum şey” diye konuştu.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir