Putin’in renkli anları: Buz Hokeyi Gece Ligi’nin gala maçında sahada

Putin'in renkli anları: Buz Hokeyi Gece Ligi'nin gala maçında sahada

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Soçi kentindeki Bolşoy Buz Sarayı’nda düzenlenen Buz Hokeyi Gece Ligi’nin 10. yıldönümü festivalinin gala maçında sahaya çıktı. (Fotoğraflar: AFP)

Bolşoy Buz Sarayı’nda düzenlenen ‘Buz Hokeyi Gece Liginin’ 10. yıldönümü festivalinin gala maçına katılan Vladimir Putin, geleneksel olarak giydiği 11 numaralı kırmızı formasıyla sahaya çıktı.
Sputnik Türkiye’de yer alan habere göre; Soçi’de gerçekleşen dostluk karşılaşmasında Putin’in de yer aldığı ‘Hokey Efsaneleri’ ile ‘Buz Hokeyi Gece Ligi Milli Takımı’ karşı karşıya geldi.
Rus liderin takım arkadaşları arasında Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Moskova Bölge Valisi Andrey Vorobyov, müzisyen İgor Butman ve milli buz hokeyi sporcuları yer aldı.
Maçın öncesinde taraftarlara seslenen Putin, “Buz Hokeyi Gece Ligi’nin onuncu yıldönümü münasebetiyle hepinizi kutlarım” diye konuştu.
Rus lider, lig üyelerinin hayatlarını daha canlı, daha ilginç, daha güzel ve daha anlamlı hale getirdiklerini, aynı zamanda sporcuların milyonlarca insan için harika bir örnek oluşturmakla birlikte hayatlarını uzattıklarını, onu daha iyi, daha anlamlı kıldıklarını vurguladı.
İşte diğer kareler…

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.