Sanatçı dostlarından Hasan Saltık’a veda: Güldüğümüz anlar resimlerde kaldı

Sanatçı dostlarından Hasan Saltık'a veda: Güldüğümüz anlar resimlerde kaldı

Türkiye’deki müzikal zenginliği dünyaya tanıtan Kalan Müzik’in sahibi Hasan Saltık 57 yaşında hayatını kaybetti. Kalp krizi sonucu hayata veda eden Saltık’ın ardından sanatçı dostları veda mesajları yayınladı.

Sabahat Akkiraz”Ah ki ah. Yüreğimi yaktın Hasan. Güldüğümüz anlar resimlerde kaldı dede. Hasan Saltık hakka yürüdü. KALAN Yola, müziğe, kültürümüze hizmetin. Nur içinde uyu. Çok erken oldu. Çok üzgünüm”
Fettah Can”Allah rahmet eylesin mekanın cennet olsun Hasan ağabey. Müzik dünyası temiz kalmış nadir adamlardan birini kaybetti başımız sağolsun.”
Şevval Sam”En büyük yol arkadaşımı kaybettim. Üzüntümü kelimelerle ifade edemiyorum”
Harun Tekin”Çok erken ve çok üzücü bir kayıp. müzikle ilgilenen kimsenin kayıtsız kalamayacağı değerler katmıştır. Devri daim olsun”
Nazan Öncel”Hasan Saltık’ı kaybetmişiz. Türkülerimizin üzerinde büyük emeği vardır. Üzgünüm. Devri daim olsun.”
Gökhan Özoğuz”Bir sebep olur çıkar Yolcu yolaYol hiç durmadan devri daim olaSebebi ruhu beyan #hasansaltık uğurlar ola.”
Mehmet Erdem”Ruhun şad olsun Hasan abi…”
Yekta Kopan”Hasan Saltık müziğe, Anadolu kültürüne, folklorümüze öyle büyük katkılarda bulunmuştur ki… Muhteşem işler yaptı ve çok erken veda etti. Hepimizin ağabeyi, dostuydu. Çok özleyeceğiz Hasan. Yılmadan verdiğin mücadele için teşekkür ederiz.”
Cenk Eren”Mekanın cennet olsun”
Rıza Kocaoğlu”Ah güzel abi Hasan abi devrin daim olsun”
Apolas Lermi”Çok üzücü bir haber. Hepimizin üzerinde emeği var. Ailesine, sevenlerine ve sanat camiasına sabırlar dilerim.”

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir