Şebnem Şirin cinayetine tepki yağdı

Denizli’de 25 yaşındaki Şebnem Şirin’in erkek arkadaşı tarafından boğazı kesilerek öldürülmesi toplumun her kesiminin tepkisini çekti. Sosyal medyada Şebnem Şirin için oluşturulan etikete siyaset, spor, sanat dünyasından yüzlerce yorum yapıldı.

Türkiye dün yine bir kadın cinayetiyle sarsıldı.Denizli Pamukkale’de 25 yaşındaki Şebnem Şirin, ayrılmak istediği erkek arkadaşı Faruk Zıbıncı tarafından boğazı kesilerek öldürüldü.Olay sonrası kaşan Zıbıncı, polis ekipleri tarafından yakalandı.Cinayete toplumun her kesiminden tepki yağdı.
Denizli’de bir şarapçılık şirketinin ortağı olan Şevket Tokat’ın torunu Şebnem Şirin için oluşturulan etikette binlerce paylaşım yapıldı.AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Kadına şiddet insanlığın inkarıdır. Her kadın cinayetiyle insanlık yok oluyor.  #ŞebnemŞirin’e Allah’tan rahmet diliyoruz. Kaybettiğimiz her can canımızı yakıyor. Kadınların maruz kaldığı şiddet ise tüm canları kahrediyor” dedi.”Kadına dönük şiddeti özendiren ve teşvik eden her sözü mahkum etmeliyiz” diyen Çelik, “Canileri besleyen kültürel ve zihinsel her yaklaşımla mücadele topyekun olmalıdır. Bu mücadele bir politik ve toplumsal tartışma alanı değil, şiddete karşı dayanışma olmalıdır” ifadelerini kullandı. Çelik yargı sürecinin takipçisi olacaklarını söyledi.İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu “Akıl almıyor, yürek isyan ediyor. Yeter Artık!” paylaşımını yaptı.Ünlü oyuncu Hazal Kaya ise “Can güvenliğimiz yok. Ortalık yağa kalkmazsa katillere ceza da yok. İstanbul Sözleşmesi’nin gölgesi bile yetiyordu bu katillerin bir kısmını caydırmaya. Şimdi o sözleşme de yok. Şebnem artık yok… Ölüp gidiyoruz kimsemiz yok!” paylaşımını yaptı.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir