Sinead O’Connor’dan Prince için taciz suçlaması

Sinead O’Connor'dan Prince için taciz suçlaması

İrlandalı şarkıcı Sinead O’Connor anı kitabında, 5 yıl önce hayatını kaybeden ABD’li ünlü şarkıcı Prince’in tacizine ve şiddetine uğradığını yazdı. O’Connor, “Malikânesinde bana saldırdığında elinden zor kurtuldum” dedi.

İrlandalı şarkıcı, söz yazarı ve besteci Sinead O’Connor, 80’li yılların ikinci yarısından itibaren hem şarkıları ve sahne performansı hem de kısacık kestirdiği saçlarıyla çok ünlüydü. 2018’de Müslüman olan, 2019’da Sadakat adını alan sanatçının Rememberings (Hatıralar) adlı anı kitabı gelecek ay yayımlanacak. Şimdi 54 yaşında olan Sinead O’Connor anı kitabında, Amerikalı ünlü şarkıcı Prince’in tacizine ve şiddetine uğradığını yazdı.
Sinead O’Connor kitabında, 2016’da aşırı doz uyuşturucudan ölen Prince’in 1991’de Nothing Compares 2 U adlı şarkısının uluslararası müzik listelerinde bir numara olmasının ardından kendisini Hollywood’daki malikanesine davet ettiğini yazdı.
‘Yaya olarak kaçtım’Sinead O’Connor, Prince’e yönelik suçlamasında şu ifadeleri kullandı: “Söz konusu malikânede Prince’in fiziksel şiddetine ve tacizine uğradıktan sonra gece yarısı bir fırsatını bulup oradan yaya olarak dışarı kaçtım. O gece Prince’in elinden zor kurtuldum. Prince bana röportajlarımda küfür ettiğim gerekçesiyle fiziksel saldırıda bulundu. Ama o aslında kadınları şiddetli bir şekilde taciz eden biriydi.
Prince o gece bana daha sert yumruk atabilmek için yastık savaşı yapmayı da önerdi. Yaşadığım şoku ve dehşet dolu dakikaları hâlâ ürpererek hatırlıyorum. Ben olay gecesi malikâneden yaya olarak kaçtıktan sonra Prince beni otomobiliyle takip ederek otoyolda da kovaladı. Neyse ki kaçmayı başardım.”
‘Birkaç kadını hastanelik etti’Şarkıcı Prince’in 2016’da 58 yaşındayken aşırı dozda uyuşturucudan ölmesi nedeniyle polis tarafından soruşturma başlatılmıştı. Bu soruşturma kapsamında ifadesine başvurulan Sinead O’Connor polislere, Prince’in sadece kendisini taciz etmediğini, birkaç kadını da hastanelik ettiğini söylemişti.
Katolik bir aileden gelen, layık görüldüğü Grammy Ödülü’nü reddeden ve politik kimliğiyle de ön plana çıkan Sinead O’Connor, Prince’in şeytana tapan bir satanist olduğunu da iddia ederek “Onun kullandığı sadece uyuşturucu değil, karanlıktı” demişti. Sinead O’Connor, 2018’de Müslüman olduğunu açıklamıştı.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.