Paslanmaz Korkuluk

PASLANMAZ KORKULUK

Paslanmaz korkuluklar, krom ve nikel karışımından oluşan profiller ile imal edilir ve içerisinde demir barındırmadığı için doğal korozyona karşı oldukça dayanıklıdır. Bu yüzden paslanmaz korkuluk olarak bilinirler.

Paslanmaz korkuluklar bir çok yerde kullanılmaktadır. Merdiven korkulukları, balkocan korkulukları, bahçe korkulukları, galeri korkulukları, okul korkulukları, alışveriş korkulukları gibi bir çok çeşidi bulunan paslanmaz korkuluklar, fiyat ve performans açısından en çok tercih edilen korkuluk çeşitleridir.

Paslanmaz korkuluklar dışında, alüminyum korkuluk, ahşap korkuluk, cam korkuluk, demir korkuluk, ferforje korkuluk, pleksi korkuluk modelleri de bulunmaktadır.

Tüm korkuluklar, içerisinde kullanılan malzemenin çeşidine göre isimlendirilmektedir.

Paslanmaz korkuluk fiyatları, sistemde kullanılacak profillerin çeşitlerine göre değişkenlik göstermektedir. Standart olarak bir paslanmaz korkuluğun yüksekliği 90 santimetredir. Üst küpeştesi (tutamağı) Q51mm çaplı paslanmaz çelik borudan, dikmeleri Q32mm paslanmaz çelik borudan, yatay emniyet çıtaları ise Q32mm paslanmaz çelik borudan imal edilmektedir.

Standart model olan 3 yataylı paslanmaz korkuluk modeli, diğer paslanmaz çelik modellerine göre en uygun fiyatlı modeldir. Bu paslanmaz korkuluk modelinin negatif yönlerinden bir tanesi, çocukların tırmanmasına imkan vermesidir.

Çocukların güvenirliğinin düşünüldüğü korkuluk sistemlerinde, daha çok dikey emniyetli paslanmaz korkuluk modelleri tercih edilmelidir. Çünkü dikey emniyetli sistemler, tırmanmaya elverişli olmadığından, en güvenli sistemler olarak bilimektedir.

Paslanmaz korkuluk modeli seçerken, modelde kullanılan malzemenin kalitesi çok önemlidir. En az 304 CRNI kalite paslanmaz çelik profillerin kullanılması şarttır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir